Girne semaları renklendi

Hava Sporları Federasyonu ile Alternatif Sporlar Derneği işbirliğinde organize edilen ve Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu sponsorluğunda gerçekleştirilen Kyrenia Open 2017 Yamaçparaşüt Hedef Şampiyonası resmi açılışı dün yapıldı.

Resmi açılış töreni yapıldı
Karaoğlanoğlu bölgesinde yapılan iniş alanına Hava Sporları Federasyonu başkanı Zeki Ziya’nın yamaçparaşütü ile inişi ile start aldı.

Açılış konuşmalarında Hava Sporları Federasyonu başkanı Zeki Ziya, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir, Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu başkanı Hasan Karaokçu ve Yarışın teknik komiseri Adem Hasgül birer konuşma yaptılar.

Dünya şampiyonası için test niteliğinde
Federasyon başkanı Zeki Ziya bu yarışmanın Şubat ayında yapılacak Dünya şampiyonası için test niteliği taşıdığını belirterek “bu yarışmadan alnımızın akıyla çıkarsak Şubat ayında dünya şampiyonasına evsahipliği yapacağız” dedi.

Yarış bugün başlıyor
Yamaçparaşüt yarışları bugün sabah saatlerinde başlayacak ve akşam saatlerine kadar devam edecek. Yarışmanın yarınki bölümünde yarışmacılar 6 sortiyi tamamlayarak dereceye girmeye çalışacak.

Ödül töreni yarın
Yarın yapılacak yarışmaların ardından derecelendirme uçulan 6 sortinin eniyi 5 derecesi alınarak yapılacak ve ödül töreni de yarışmanın ardından gerçekleştirilecek.